ПОКАНА ЗА ОТКРИВАНЕ НА ИЗЛОЖБАТА "АРМЕНИЯ И БЪЛГАРИЯ - ЦВЕТОВЕ И ФОРМИ" - 9 юли (вторник) 2019 г. от 18.00 ч. в зала СЕВЕР

05 юли 2019

„Армения и България – цветове и форми” е уникална по своя характер изложба, която ще разкрие пред ценителите на изкуството една малка част от творчеството на артисти от България и Армения. Макар и еднакви в някои области като история, стремеж към развитие и модернизиране, двете страни имат и своите различия. Именно тяхното многообразие в културно отношение е акцентът на експозицията, която представя творби в различни стилове и жанрове - в зала „Север“ на Археологическия музей – Варна.

Сред артистите, които ще участват в изложбата, се открояват имената на Ашот Авагян, Ашот Багдасарян, Гагик Бадалян, Гагик Газанчян, Гор Аветисян, Хасмик Аветисян, Хран Мирзоян, Хачик Амбрахамян, Рубен Адалян, Володия Амбрахамян, Георги Чапкънов – Чапа, Онник Каранфилян, Георги Андонов, Аршак Нерсися и други.

Изложбата е под патронажа и финансовата подкрепа на Министерство на културата.
Реализирането на експозицията е по инициатива на Общоарменски Благотворителен Съюз „Парекордзаган“ София и Варна.

Изложбата може да бъде разгледана от 9 до 13 юли 2019 г. в зала СЕВЕР на Археологическия музей във Варна.